dnes je 18.6.2024

Input:

Pořízení zboží z Polska od neplátce DPH

19.8.2021, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 1 minuta

2021.1617.3
Pořízení zboží z Polska od neplátce DPH

Ing. Zdeněk Kuneš

Řeším pořízení zboží z Polska, faktura je bez DPH a dodavatel není plátce DPH. NIP je na faktuře napsané, ale VIES hlásí, že číslo není pro DPH platné. Je to tak v pořádku? U mě jako příjemce zboží se to nijak v přiznání k DPH neprojeví?

Podle § 16 odst. 1 ZDPH se pořízením zboží z jiného členského státu rozumí právo nakládat se zbožím jako vlastník od osoby

Nahrávám...
Nahrávám...