dnes je 22.5.2024

Input:

Pozdě obdržená faktura z EU

8.1.2018, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 1 minuta

2017.2526.8
Pozdě obdržená faktura z EU

Ing. Zdeněk Kuneš

Mohu si uplatnit pozdě došlou fakturu z EU nebo ze třetích zemí za služby nebo materiál v řádném daňovém přiznání a jak to vykážeme v kontrolním hlášení?

Např. přijde faktura za veletrh ze třetí země s datem 3/2017 v 10/2017?

Při poskytnutí zdanitelného plnění dodání zboží nebo poskytnutí služby s místem plnění v tuzemsku osobou neusazenou v tuzemsku vzniká povinnost přiznat daň plátci, kterému je dané plnění poskytnuto, a to ke dni uskutečnění zdanitelného plnění. Při poskytnutí služby s místem plnění v tuzemsku podle základního pravidla § 9 odst. 1 ZDPH je zdanitelné plnění uskutečněno dnem poskytnutí služby. Pokud je před uskutečněním zdanitelného plnění poskytnuta úplata, vzniká povinnost přiznat daň z poskytnuté částky ke dni poskytnutí úplaty.

Při pořízení zboží z jiného členského státu

Nahrávám...
Nahrávám...